AKP’nin TBMM’deki yeni grup yönetimi belli oldu

AKP TBMM Küme İdaresi belirlendi. Buna nazaran; Küme Lideri’nin Abdullah Güler, Başkanvekilleri’nin ise Abdulhamit Gül, Hasret Varlıklı, Muhammed Emin Akbaşoğlu, Leyla Şahin Usta ve Bahadır Yenişehirlioğlu olması bekleniyor.

AKP, Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, TBMM’deki küme idaresi belirlendi. İsimlerin Meclis’te milletvekillerinin oylarıyla seçilecek. Kelam konusu seçim de cumartesi günü yapılacak.

*AKP Küme Başkanlığı’na Abdullah Güler,
*Grup Başkanvekilliği’ne ise
Muhammed Emin Akbaşoğlu,
Özlem Varlıklı,
Abdulhamit Gül,
Bahadır Yenişehirlioğlu
Leyla Şahin Usta‘nın seçilmeleri bekleniyor.

AKP GRUP BAŞKANI ABDULLAH GÜLER KİMDİR

Öncelikli olarak yeni AKP’nin yeni grup başkanı Adalet Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler oldu.

28 Mart 1969’da Sivas’ta doğan Güler, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hukuk müşaviri ve avukattır.

İstanbul’da uzun yıllar özgür avukat olarak çalıştıktan sonra, TOKİ Lider Danışmanı ve Hukuk Müşaviri olarak misyon yaptı. 2016-2018 yılları ortasında Türkiye Okçuluk Federasyonu Lider Yardımcılığı misyonunu yürüttü. 2003-2015 yılları ortasında AKP i İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Vilayet Lider Yardımcılığı misyonlarında bulundu. 2009-2014 yılları ortasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Hukuk Komitesi Başkanlığı yaptı.

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olan Güler orta derecede İngilizce bilmektedir.

ELEŞTİRİLERE KARŞIN YERİNİ KORUDU

İstanbul Kontratı lehine konuştuğu için maksat alınan Hasret Güçlü Küme Başkanvekilliği’ndeki yerini korudu.

TARİKAT ÖNDERİNİN ELİNİ ÖPMÜŞTÜ

Tüm bunların yanı sıra dikkat çeken bir öbür isim de eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ismi oldu. Onun da Küme Başkanvekili olarak görevlendirilmesine karar verildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katıldığı Gaziantep’te Suriye merkezli Haznevi tarikatının düzenlediği bir programda tarikat lideri Muta el Haznevi’nin elini öpmeye çalıştığı manzaralar kamuoyuna yansımıştı.

Gül, ortaya çıkan imajların 2015 yılına ilişkin olduğunu ve o devirde milletvekili olmadığını söyleyerek kendisini savunmuştu.

3 YENi iSiM!

Tüm bunların yanı sıra yeni eklenen isimler de oldu. Onlardan biri Leyla Şahin Usta. Evvelki devirlerde AKP içinde etkin rol oynayan Usta yeni devirde Küme Başkanvekili olarak varlığını sürdürmeyi devam edecek.

AKP Küme İdaresi’ne giren isimlerden Leyla Şahin dışında tamamı hukukçu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir