Ali Poyrazoğlu “Şıngır Şıngır Beyoğlu” ile Bodrum’da

Bodrum Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşleri Müdürlüğü’nün tertibi ile halka açık olarak gerçekleştirilecek olan Ali Poyrazoğlu’nun tek kişilik doğaçlama oyunu Şıngır Şıngır Beyoğlu, 1 Ekim günü 20.30’da Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde tiyatroseverler ile buluşacak.

Şıngır Şıngır Beyoğlu’nu özel olarak Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği için yazdığını tabir eden Poyrazoğlu, “Sahnenin tozu da tıpkı kar üzere inanılmaz bir büyüyle örter her şeyi. Kar yağıp örtse de izlerin zihnimizdeki uzantısı kalır. Giderken iz bırakır sevdiğimiz oyuncular, müellifler, şairler, seyirciler… Bıraktığımız izler sizin içindir, sizlerindir. Düş gücü denizlerinin korsanıdır seyirciler, oyuncular. İstedikleri limana demir atarlar” dedi.

BODRUM SANATLA GÜÇLENECEK

Dram, trajedi ve yaşanmışlıkları sahnede doğaçlama bir biçimde buluşturan tiyatronun yaşayan efsanesi Ali Poyrazoğlu’nun Bodrum’da sahne almasından ötürü memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Sanat hayatında 60 yılı geride bırakmış usta tiyatro oyuncumuz Ali Poyrazoğlu’nu Bodrumlu sanatseverler ile buluşturacak olmak bizler için çok değerli. Sanat ve kültür ile yoğrulmuş, iç içe geçmiş bu kadim topraklarda, son yıllarda geri plana atılmaya çalışılan kültür sanat etkinliklerini, kıymetli sanatçı dostlarımızın da dayanaklarıyla canlı tutuyoruz. Bodrum, kültür ve sanatla güçlenecek.” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir