Bahçeli yine Kılıçdaroğlu ve Soyer’i hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kayseri’de düzenlediği ‘Aday aşikâr karar net’ mitingde konuşuyor.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

”Türkiye’nin geçmişinden kaçan, gelecek umudu kararmış bir ülke durumuna düşürülmek istenmektedir. Bunun ismi Zillet’tir.

Tarihimizi yargılıyorlar. Milletimizi sorguluyorlar. Ulusal birlik ve dayanışma azmimizi zedeliyorlar. Bunu yaparken hak ve özgürlük kavramlarının içini boşaltıyorlar. Öncelikle bir irade beyan etmemiz bu etapta koşuldur.

Geliyor gelmekte olan diyenlere sesleniyorum: Nereye geliyorsunuz kiminle gelmeyi planlıyorsunuz. Biz bir yere gitmiyoruz, geleceğiniz varsa göreceğiniz var diyoruz.

Kahramanlar gelir Ankara Dikmen sırtlarında, zalimler gelir Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar kovalanır. Bu sözlerim Zillet İttifakı’na ağır geliyorsa ziyanı yok.

MHP’ye kefen biçiyorlardı. Anket şirketlerini kiralık gazetecileri kelamda aydınları parayla yemleyip kara kampanya düzenliyorlardı. Utanmadan palavra rüzgarı estiriyorlardı.

Bizi arayan anketlerde değil; mescitte, cemevinde, fabrikada, tarlada, milyonların kalbinde arasın.

Onların adayı kim olmuş artık bir ehemmiyeti yoktur. Kaldı ki şimdi talimat gelmedi. Şimdi müsaade alamadılar. Bir isim üzerine uzlaşamayan bir ittifakın Türkiye üzerinde uzlaşması akıl karı mıdır?

Bizim adayımız muhakkak kararımız nettir. Adayımızdan da kararımızdan da geri dönersek gök girsin kızıl çıksın. Ne demişsek odur?

Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Kadir değer bilmeyen Türkiye karşısı, kaymak katman bizi biz yapan kıymetleri alçakça amaç almaktadır. Son günlerde tarihimizi tartışmaya açma densizlikleri vandal bir prensipsizlik seviyesine ulaşmıştır. Dünyanın hiçbir yerinde ceddine, ulusal anılarını ülkemizde bir güruh kadar yıkıcı, yaralayıcı konuşan yoktur. Ecdadımızı ideolojik gayelerle suçlamak isteyenlere müsaade etmeyiz.. Türk tarihi onların tarihi değildir.

Vahdetti kusurları olsa da asla hain değildir. Ulusal gayret yolunu açan İzmir belediye liderin küstahça sövdüğü Osmanlı padişahından diğeri değildir. Ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir. Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur. Günahları diz uzunluğudur. “Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir