“Biraz Gerçek Biraz Düş” sergisi açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Patoloji Uzmanı Dr. Latife Doğanay Çağlayan’ın “Biraz Gerçek Biraz Düş” Mikro Fotoğraf Üzerine Çizimler Standı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) açıldı. Standın açılışına sanatçı Çağlayan’ın eşi, 21. Periyot İzmir Milletvekili ve eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan, İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi Puğ, sanatçı Altuğ Dilmaç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Kadir Efe Oruç ile İzmirli sanatseverler katıldı.

Sergide, Çağlayan’ın insan bedeninden alınan ve çeşitli süreçlerden geçirilip boyalarla renklendirildikten sonra mikroskopta incelenen hücre kümeleri ile “başka bir yerde, öbür bir şeymiş” üzere düşleyerek çektiği ve üzerine küçük çizimler yaptığı mikro fotoğraflardan oluşuyor.

“UMARIM RENKLİ DÜNYAMI SEVERSİNİZ”

Hafta içi ve cumartesi günleri 09.30-17.30 saatleri, pazar ise 12.00 ile 17.00 saatleri ortasında açık kalacak stant hakkında konuşan Dr. Latife Doğanay Çağlayan, “Her düş bir gerçekle başlar. Sanat da bir çeşit düştür ve bazen gerçeğe sert bir biçimde çarparak, bazen düşlerin de ötesine geçerek sizi ömrün kucağına bırakır. Bu stantta bir patoloji uzmanı olarak benim renkli ve güç dünyamı diğerlerine açmak ve biraz nefes almak için, insan bedeninin en küçük yapı taşları olan hücrelerden başlayan düşsel seyahatlerini göreceksiniz. Umarım benim renkli dünyamı ve mikroskopumun penceresinden göreceklerinizi seversiniz” dedi. Stant, 30 Eylül tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir