CHP’de bir kavga da onlar arasında: Stratejistler-Reklamcılar: 49 milyonu ben almadım

CHP’liler arasında parti içinde vakit zaman süren hengamelerin bir benzeri de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında kampanyalarının yürüten isimler ortasında da kendini gösterdi.

Seçim kampanyası sırasında reklam panolarını süsleyen afişlerde yer alan slogan, seçim müziklerini ve Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medyasında yer alan görüntülerini hazırlayan takımın yol gösteren ismi Akan Abdula reklamcı değil stratejist olduğunu açıkladı. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı birinci seçim sonuçlarındaki başarısızlığın belirli olması ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapıyı gösterdiği Akan Abdula’nın seçim sırasındaki ağır çalışmaları karşılığında 49 milyon TL ödeme aldığı ise haberlerde yerini almıştı.

KILIÇDAROĞLU’NUN KAMPANYASINI YÖNETEN İKİ İKİ İSİM

Kemal Kılıçdaroğlu’nun güçlü rakibi Recep Tayyip Erdoğan karşısında verdiği seçim mücadalesinde seçim kampanyalarını iki isime emanet etmişti. PC İrtibat VE Medya’yı yöneten Kazım Ali Kiremitçioğlu ve FutureBright’ıı yöneten Akan Abdula… Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası sırasında kesenin ağzını açtığı ve toplamda 356 milyon TL ödediği de haberlere yansımıştı. Haberler ortasında bu ölçünün 49 milyonluk kısmının ise Akan Abdula’nın hissesi olduğu belirtilmişti. Akan Abdula bu türlü bir ödeme almadığını açıkladı fakat Ali Kiretimçioğlu’ndan şimdi bir açıklama gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir