Football Manager Sayesinde Teknik Direktör Olan 30 Yaşındaki Will Still Fransa Ligi’nde 17 Maçtır Yenilmiyor!

1992 yılında Belçika’da doğan Will Still, çoğumuzun hayalini kurduğu hayali yaşıyor. Fransa Lig 1 gruplarından Reims’ı çalıştıran 30 yaşındaki genç teknik yöneticinin şimdi yenilgisi bulunmuyor. Fransa Lig 1’de PSG üzere, Lyon üzere, Marsilya üzere güçlü takımların olduğu ligde 18 maçta şimdi yenilgi yüzü görmeyen Will Still’i yakından tanıyalım.

Kariyerine 22 yaşında görüntü analist olarak başlayan Will Still çok sıkı bir Football Manager oyuncusuydu.

Futbol tutkusu küçük yaşlardan itibaren kanına işleyen Belçikalı genç, Belçika Ligi takımlarından Sint-Truiden’in görüntü tahlilcisi olarak 2014 yılında işe başladı.

Sahayı âlâ okuyan Will Still sırasıyla Standart Liege ve Lierse’de görüntü tahlilci olarak rakip grupların zaaflarını çalıştığı teknik yöneticiye aktardı.

Rakip ekipleri uygun tahlil ettiği kadar futbolcuların yeteneklerini ve potansiyellerini de kusursuz halde değerlendiriyordu. Lierse kulübü ona görüntü tahlilci olmasının yanı sıra gözlemci olarak da çalışmasını istedi.

Yetmedi David Colpaert’ın yardımcı antrenör olmasını istediler kulüpte. David Colpaert kulüpten kovulunca ise 25 yaşındaki bu delikanlıya teknik yöneticilik koltuğunu bıraktılar.

İlk maçta yenildi ve akabinde 7 maç üst üste galip geldi. Yeniden de ona güvenmek için bekledi kulübü. Tekrar yardımcı antrenörlük misyonuna getirildi ama Will Still durmaya niyetli değildi.

KFCO Beerschot ile mukavele imzaladığında sene 2018’di. Görüntü tahlilcisi, yardımcı teknik yöneticilik ve nihayet A grup teknik yöneticiliği…

Will Still’e talih veriliyordu verilmesine ancak şimdi 26 yaşındaki bir gence kadro emanet etmeyi riskli buluyordu yöneticiler. Onun gözü ise yüksekteydi, kendisini geliştirmek için Belçika Ligi’ndeki teknik yöneticilik koltuğunu bırakıp Fransa Ligi’nde tekrar yardımcı antrenör olmayı göze aldı.

Oscar Garcia idaresinde 10 maç boyunca yardımcı antrenörlük yaptı ve teknik yönetici vazifesi bırakınca koltuğa o geçti ancak ne geçiş…

PSG ile deplasmanda berabere kaldı, Monaco’yu deplasmanda yendi, Lille ile deplasmanda berabere kaldı. Tam 17 maç boyunca yenilmedi ve bu maçların 9’unda 3 puanı aldı, 8 maçta ise beraberlikle alandan ayrıldı.

Henüz 30 yaşındaki bu genç şu an gözlerimizin önünde tarih yazıyor. Reims Teknik Yöneticisi Will Still, 21. yüzyılda Avrupa’nın 5 büyük liginde olup ilk 17 lig maçında yenilmeyen ikinci teknik yönetici oldu.

Reims, Pro Lisansı olmayan Will Still için her maç 25 bin € para cezası ödüyor. Yani her maç yalnızca kadrosu yönetsin diye bu türlü bir yükün altına giriyorlar ve gördüğünüz üzere buna değiyor.

Will Still hepimizin hayalini yaşıyor, biz de akşamları Football Manager oynayarak kendi mesleğimizi inşa ediyoruz… Tebrikler Will Still, meslek basamaklarını teker teker çıkışını birlikte izleyeceğiz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir