“Hizmet sınırı olmayan başkanımızla gurur duyuyoruz”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Mahalle meydanında düzenlenen merasime katılan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, mahalleli tarafından ağır bir ilgiyle karşılandı.

AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz’ın yanı sıra AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da katıldığı merasimde yediden yetmişe her yaştan vatandaş Lider Yalçın’a sevgi şovlarında bulundu.

“KIRSALIMIZA BÜYÜK İŞLER YAPTI”

Düzenlenen merasimin açılış konuşmasını yapan Alaybeyli Muhtarı Nadir Şahin, “Çok şükür hizmette hududu olmayan kıymetli bir Mustafa Yalçın liderimiz olduğu için gurur duyuyoruz. Zira liderimizin bir kelamı var; ‘Kırsala sahip çıkamayan kenti yönetemez.’ diye. Kırsalımızda hizmetler bugüne kadar pandemi ve sarsıntıdan ötürü tekrar de sürat kesmeden devam etmiştir. Açılışı yapılan bu toplumsal tesisler ufak tefek işler değil. Liderimiz çok şükür bunları kırsalımıza kazandırıyor. Şu anda 28 milyonluk bir proje olan kanalımız başlamıştır. Ufak tefek işleri saymıyorum bile. Onlar anında aslında yapılıyor. Tehlike arz eden mahalle giriş yolumuz tek şeritli yoldu. Artık ise bariyeriyle bir arada ilçe yolu üzere oldu. Anadolu’nun her yerinden bana Tarım Anneleri Ev’leniyor projesiyle ilgili telefon geliyor. Mevsimlik tarım personellerinin konaklayacağı konteyner kent Türkiye’de bir birincidir. Bu proje Mustafa Yalçın liderimizin sağ olsun.” dedi.

“GÜLE GÜLE KULLANIN”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da kelamlarına “Bizi mahcup edecek formda karşılayan Alaybeylili kardeşlerime teşekkür ediyorum” diyerek başlarken, “Biz ne yapsak sizin için azdır. Helal olsun. Hoş günlerde kullanın.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, 5 yıl evvel vazifeye geldiğinde kırsala sahip çıkamayanın kenti yönetemeyeceği kelamını hatırlatarak, “Allah bunu söylettirdi ve çiftçilerimizle muhtarlarımızı davet ederek kabak çekirdeği, fasulye, nohut ve yeşil mercimek tohumu takviyesinde bulunduk. Sonra bir gün buraya evvelki devir Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız ile hasada geldiğimizde bir çiftçimiz bize ‘Allar sizden razı olsun liderim. Bir tona 45 ton randıman aldık sayenizde’ demişti. Taner Bey inanamadı tekrar sordu. Çok şükür bu kadar kısa müddette hiçbir müteahhit para kazanamaz. Şuraya dikkat çekmek istiyorum. Alaybeylili kardeşlerim çalışkan beşerler. Öteki köylerimizde herkes çalışıyor fakat buranın randımanı noktasında daha sahiplenen bir yapısı olduğunu görüyoruz.” halinde konuştu.

“ALAYBEYLİ MERKEZE UZAK GÖNLÜMÜZE YAKIN”

“Burası Talas merkeze en uzak yer. Gönül yapısı olarak da en yakın köyümüz.” diyen Lider Yalçın şunları söyledi: “Çünkü 5 yıl evvel kırsalımızda Belediye Mahallemizde uygulamasını başlattık. 49 iş makinesiyle tespit ettiğimiz eksiklikleri tamamladık. Bütün mahallelerimizde üçer beşer gün çalıştık. Yalnızca Alaybeyli’ye 80’in üzerinde hizmet yaptık. Bunun listesi 5 sayfa. Artık bunları saymayayım. Biz size hizmet ediyoruz. Toplumsal tesisimiz başta olmak üzere bütün hizmetlerimiz sizlere iyi olsun.”

Konuşmaların akabinde Alaybeyli Muhtarı Nadir Şahin, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a ev üretimi sucuk ve kurutulmuş mantıdan oluşan yöresel eser sepeti armağan ederken, toplumsal tesis dualar eşliğinde kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

Başkan Yalçın daha sonra toplumsal tesiste mahalle sakinleriyle birlikte çay eşliğinde sıcak sohbet etti.

Mahalledeki Şehit Yüksel Turgut Birinci ve Ortaokulunu da ziyaret eden Lider Yalçın, öğrencilerle yakından ilgilendikten sonra Alaybeyli’den ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir