Meteoroloji’den kar yağışı ve sağanak uyarısı: Kuvvetli geliyor!

24 Ekim Pazartesi yeni hava durumu raporu yayımlandı. Yağışların, Rize ve Artvin’in kıyı bölümleri ile Trabzon’un doğusunda kuvvetli olmak üzere; ekseriyetle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar formunda olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey ve doğu bölümlerinin modüllü ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Sinop ve Artvin etrafları ile Kastamonu’nun kıyı kısımlarının yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Yağışların: Rize ve Artvin’in kıyı kısımları ile Trabzon’un doğusunda kuvvetli olmak üzere; ekseriyetle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar halinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Orta ve Doğu Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacağı başka yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor.

RÜZGAR: Çoklukla kuzey ve batı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği iddia ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ve Artvin’in kıyı kesitleri ile Trabzon’un doğusunda kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir