Nevşin Mengü: “İktidar Trolleri Muharrem İnce’yi Ön Plana Çıkarmaya Çalışıyor”

Gazeteci Nevşin Mengü, iktidar takviyeli toplumsal medya trollerinin Muharrem İnce’yi ön plana çıkarmaya çalıştığını söyledi. 

Gazeteci Nevşin Mengü, iktidar dayanaklı toplumsal medya trollerinin, cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin oylarını bölmek hesabıyla Muharrem İnce’yi ön plana çıkarmaya çalıştığını söyledi.

“Sosyal medyada ön plana çıkarmak istiyorlar” ?

FOX TV’de yayımlanan Orta Sayfa programında, Muharrem İnce’ye takviye veren kimi toplumsal medya hesaplarını incelediğini anlatan Mengü, tıpkı hesapların bundan bir ay evvel iktidarı desteklediğini tespit ettiğini aktardı.

‘Muharrem İnce bunun farkında bile değildir’ diyen Mengü, ‘Strateji takımı şayet Muharrem İnce aday olup muhalefetin oylarını böler hesabı yapıyorsa, belirli ki toplumsal medyada ön plana çıkarmak istiyorlar’ dedi.

İnce CHP’den milletvekili adaylığına nasıl bakıyor?

Mengü, CHP’nin ağır topları Altan Öymen ve Murat Karayalçın’ın Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinde İnce’nin CHP’den milletvekili adayı gösterilmesi önerisi getirdiklerini ve Kılıçdaroğlu’nun da bu teklife sıcak baktığını söz etti. 

Mengü, bu öneriyi Muharrem İnce’ye sorduğunu ve İnce’nin ‘Benimle konuşan, bana bu türlü bir şey söyleyen olmadı’ dediğini aktardı. Mengü, ‘Teklif gelirse kabul eder misiniz?’ sorusuna ise İnce’nin karşılık vermediğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir