Rolls-Royce’dan Wraith’e veda koleksiyonu: Black Badge Wraith Black Arrow

Rolls-Royce, marka tarihinde değerli rol oynayan Wraith modeline Black Badge Wraith Black Arrow özel koleksiyonu ile veda ediyor.

Elektrikli modellere geçişi öncesinde İngiliz üretici, son V12 coupe ve tarihteki en güçlü Rolls-Royce modeli olan olan Wraith’in son örneklerini sunuyor.

Wraith: Kültürel bir simge

2013 yılında tanıtılan Rolls-Royce  Wraith modeli şu ana kadar  üretilmiş en kıymetli ve tesirli modellerden biri olarak biliniyor. Öncüleri Phantom ve Ghost’tan daha fazla performans odaklı olan Wraith, Rolls-Royce algısını değiştirirken, markaya birinci kere yeni ve genç müşteri kümeleri kazandırdı.

Bu bespoke araba dünya çapında yalnızca 12 adet örnek ile hudutlu ve tıpkı vakitte Rolls-Royce’un son V12 coupe modeli olma özelliği taşıyor.

1930’larda dünya kara sürat rekorları kıran Thunderbolt’tan ilham alan tasarım konseptinde, Rolls-Royce’un şimdiye kadar sahip olduğu en karmaşık yüzey kaplamalarından biri olan Gradient Paint sunuluyor.

Dramatik, dokunsal bir yüzey oluşturmak için iç kapı panellerinde 320 özel kesim yer alıyor. Black Arrow’un kapıları, birden fazla kesimden oluşan karmaşık bir dizaynda açık gözenekli Black Wood ile kaplanmış. 320 çok taraflı ve lazer kesim modül sıra dışı bir yüzey oluşturuyor. Tavanda ise 2 bin 117 fiber optik yıldız görsel bir şölen sunuyor.

Black Arrow’un içi koleksiyon için özel olarak geliştirilmiş yeni bir materyal cinsiyle donatılırken, kapı ayrıntıları, kapı yan panelleri, gösterge paneli dahil olmak üzere Club Leather ismi verilen parlak ve koyu siyah renkli özel bir deri ile kaplanmış.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir