Sokak röportajında “Atatürk ne yaptı?” dedi, vatandaştan yanıt gecikmedi

Sokak röportajında bir vatandaş “Atatürk ne yaptı?” diye sordu. Açık Mikrofon isimli Youtube kanalının yaptığı röportajda vatandaş o kelamlara reaksiyon gösterdi. O röportaj tekrar gündem oldu.

Bir vatandaş “Yapılan yatırımlar bu kadar hizmetler…” dedi, bir öbür vatandaş “Abi yatırımlar alışılmış ki yapılacak, biz vergi veriyoruz.” dedi.

Vatandaş geçmişe yönelik olarak “Bir şey yapılmamış, çivi çakılmamış.” derken, reaksiyon gösteren vatandaş şöyle yanıtladı:

“Hocam Kore’yi gördün mü? Gördüm ben. Hocam burada yapılan şey dünyada da yapıldı. Dünya da genişledi. Sen dünyanın gerisinde kaldın. Türkiye gelişmiş lakin dünya gelişmiş. 2007’den beri dünyada mali bolluk vardı, sen bolluğu betona yatırmışsındır. Köprüler olağan ki yapılacak. Cumhuriyet de yaptı. Süratli trenin İstanbul Ankara ortasında var. Japonya’da 1980’de vardı.”

Bunun üzerine vatandaş “Sol iktidarlar ne yaptı?” diye sordu. Vatandaş reaksiyon göstererek “Abi sol iktidara gelmedi, sol iktidara gelmedi yahu.” dedi. Bunun üzerine “Atatürk ne yaptı?” diye sordu. Bu kelamlara sonlanan vatandaş şöyle yanıtladı:

“Atatürk Cumhuriyeti kurdu. Artık pes. ‘Atatürk ne yaptı?’ dediğin yerde bu konuşma biter. Atatürk Cumhuriyeti kurmuştur”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir