Vali Çiçek’ten şampiyon takıma 100 bin lira ödül

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Valilik makamındaki ziyarete Talas Belediye Başkanı ve Talasgücü Onursal Lideri Mustafa Yalçın’ın yanı sıra Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı ve TFF Kayseri Bölge Müdürü Mutlu Önal ile kulüp lideri Yunus İloğlu, yöneticiler, teknik heyet ve genç oyuncular katıldı.

“5 YIL ÖNCESİNDEN SPORTMEN FABRİKASI KURDUK”

Burada konuşan Lider Yalçın, “Bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. 5 yıl evvel atlet fabrikası diye bir sloganla yola çıkmıştık. Şu anda 400 sportmen öğrencimiz var. Bugünlerde Gençlik ve Spor Bakanlığımız amatör spor turnuvasıyla dayanak ve geliştirme çalışması başlatıyor. Biz bunu 5 yıl evvel başlatmamızın gururunu yaşıyoruz. U11’den U18’e kadar kadrolarımız faaliyetlerine devam ediyor. A kadromuz da Kayserispor’dan sonra kentimizde tek profesyonel kadro olmayı sürdürüyor.” dedi.

“TALASGÜCÜ’NÜN BAŞARISI KOLAY DEĞİL”

Kayseri ASKF Başkanı Mutlu Önal da, Talasgücü’nün U14 ekibinin Türkiye şampiyonluğunun kolay bir şey olmadığını belirterek, “Biz bunu Talas’ta iki kere yaşadık. U18 ekibi da dün Sivas’ta çeşidi geçerek birinci 22’ye kaldı. Allah nasip ederse inşallah orada da Türkiye şampiyonluğunu bekliyoruz. Talas bu işin başı. Mustafa liderimden Allah razı olsun.” diye konuştu.

“MUSTAFA LİDER BEN GELMEDEN YAPMIŞ”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de kelamlarına ekibi tebrik ederek başlarken, “Önce Talas Belediye Liderimize size güvendiği için teşekkür ediyorum. Nitekim 2 yıl evvel geldiğimden beri sporla ilgili kaygımı en âlâ hayata geçiren kurumların başında Talas Belediyesi geliyor. Sportmen fabrikası kurarak aslında bu fikrimi hayata geçirmiş.” halinde konuştu.

“BU KENTİ ÇOK DÜZGÜN TEMSİL EDECEKSİNİZ”

Elde edilen muvaffakiyetin daha fazla takviye manasına geldiğine dikkat çeken Vali Çiçek şöyle konuştu: “Mutlu liderimiz da gençliğin sporla uğraşması işini bir savaş olarak görüyor ve bunu çok düzgün bir halde yapıyor. Hocalarımızı da tebrik ediyorum. Sizler bizim gururumuz oldunuz. Muvaffakiyetin olabilirliliğini gördüğümüzde bizim de motivasyonumuz artıyor. Sizin bu kupanızın manası bizim spora daha çok takviye vermemiz manasına geliyor. Bu kupayı gördükten sonra daha büyük dayanaklar vermemiz lazım. Sizleri öne çıkarmalıyız. Sizin ortanızdan birkaç yıl içinde düzgün kadrolarda oynayacak arkadaşlar çıkacaktır. Bu ilçeyi, bu ili çok düzgün halde temsil edecektir. O günleri heyecanla bekliyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Ailelerinizi de tebrik ediyorum.”

Konuşmaların akabinde Lider Yalçın tarafından Vali Çiçek’e isminin yazılı olduğu 38 numaralı Talasgücü Belediyespor forması ikram edildi.

Aksaray ve Şanlıurfa’da düzenlenen kümeleri geçtikten sonra Bolu’da dörtlü final oynamaya hak kazanan Talasgücü Belediyespor U14 kadrosu, burada da finalde İstanbul Kartalspor’u 3-1 yenerek Türkiye şampiyonu olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir