Vatandaşlardan zam yorumu: “Erdoğan’a oy verenler düşünsün”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sona erdi, vatandaşlara seçimin akabinde yapılan artırımlar soruldu. Medyali TV isimli Youtube kanalına konuşan bir vatandaş, artırımlarla ilgili şu yorumu yaptı:

“Zamlar geliyor, olağan bir biçimde. Gelmeye de devam edecek. Erdoğan’a oy verenler düşünsün. Her koyun kendi bacağından asılır. Hayatta düşüremez enflasyonu, çok vakit düşüremedi artık mi düşürecek?”

Başka bir vatandaş ise “Bu formda devam ederse halkımız hak ettiğine kavuşacak üzere geliyor. Günün sonunda herhalde bunu istiyorduk, bu oldu. Hali vakti yerinde olanlar için bir sorun olmuyor. Oyu verenler de onlar herhalde. Herkes kendi seçimlerinin sonucunu yaşar. Biz de sonucunu yaşamaya başlamışız. Lakin değişim düzgündü, olmadı. 5 sene sonra, yapacak bir şey yok. Altın bu yılın sonuna kadar 1600 olur, doları da 30 civarı görürüz. Bu görüntüyü izlerken de ‘Aa o denli olurmuş’ deriz, devam ederiz. Nasıl zelzelesi unuttuk, Van’ı, İzmir’i, Hatay’ı unuttuk. Demek ki memleket unutmayı seviyor. Hoş unutuyoruz. Unutanlar kalmaya devam edip biz gideceksek, onlar da unutmaya mahkum. Ben peynir yiyebiliyorum kardeşim, et de yiyebiliyorum. Yiyemeyenin düşünmesi gerek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir